Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Narzędzia osobiste
Przejdź do zawartości. Szukaj FAQ Pomoc O nas

Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy

Wybierz język:

Sieć Agencji
Loading
Jesteś w: Start

Informacje

Europejski Konkurs Dobrych Praktyk – zaproszenie do składania wniosków

2014-04-18

EU-OSHA zainaugurowała 12. edycję Europejskiego Konkursu Dobrych Praktyk w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Konkurs kierowany jest do europejskich przedsiębiorstw lub organizacji wdrażających środki w celu skutecznego zarządzania stresem i zagrożeniami psychospołecznymi w pracy.

Informacja prasowa
Dział poświęcony Konkursowi Dobrych Praktyk
Ulotka informacyjna Konkursu Dobrych Praktyk do pobrania
#EUmanagestress na Twitterze

 

Więcej…

EU-OSHA and OSALAN in a joint visit at the Bilbao Port

2014-04-16

As part of the regular cooperation between EU-OSHA and the Basque Institute for Safety and Health at Work (OSALAN) a joint visit to Bilbao Port was organized to get to know first-hand some of the safety and health good practices implemented by the Port.

This was a unique opportunity for exchange of knowledge and networking as well as introduction to different activities and projects carried out by the three organizations.

Director of EU-OSHA, Christa Sedlatschek, presented the campaign Healthy Workplaces Manage Stress officially launched in Brussels early April.

Read more

Więcej…

#EUmanagestress – apel do pracowników i pracodawców o podejmowanie wspólnych działań na rzecz zwalczania stresu związanego z pracą wystosowany w ramach kampanii EU-OSHA

2014-04-07

EU-OSHA rozpoczęła realizację dwuletniej ogólnoeuropejskiej kampanii „Stres w pracy? Nie, dziękuję!”.

Podczas zorganizowanego w Brukseli wydarzenia inaugurującego kampanię europejski komisarz ds. zatrudnienia, spraw społecznych i zatrudnienia społecznego László Andor oraz zastępca ministra pracy i ochrony socjalnej Grecji Vasilis Kegkeroglou pełniący funkcję przedstawiciela greckiej prezydencji Rady UE wezwali przedsiębiorstwa w Europie do uznania konieczności zwalczania zjawiska stresu związanego z pracą. Podjęcie działań w tym zakresie umożliwi przedsiębiorstwom zapewnienie ochrony zdrowia pracowników oraz wydajności funkcjonowania organizacji.

Christa Sedlatschek, dyrektor EU-OSHA, wyjaśniła, że dzięki podejmowaniu wspólnych działań pracodawcy, pracownicy i ich przedstawiciele mogą skutecznie zarządzać stresem i zagrożeniami psychospołecznymi związanymi z pracą i zapobiegać ich występowaniu, a celem kampanii „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy” jest wspieranie organizacji w podejmowaniu działań w tym zakresie.

Zapoznaj się z komunikatem prasowym
Odwiedź stronę internetową kampanii „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy"

Więcej…

Wyraź swoją opinię!

2014-03-10

Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) prowadzi badanie sondażowe w celu uzyskania informacji zwrotnych na temat prowadzonych przez nią działań i osiągniętych wyników. Pomóż nam w tym, wypełniając krótką ankietę, która zajmie Ci nie więcej niż 15 minut. Sondaż jest prowadzony na zlecenie EU-OSHA przez brytyjską placówkę badawczą – Institute for Employment Studies (IES).

Ankietę można wypełnić w dowolnym języku urzędowym UE, a także w języku islandzkim i norweskim. Podziel się z nami swoją opinią na temat naszych kampanii, publikacji, strony internetowej i metod rozpowszechniania informacji.

Aby rozpocząć, kliknij tutaj.

Dziękujemy!

Więcej…

W centrum uwagi

Kampania 2014–2015: Stres w pracy? Nie, dziękuję!

Zagrożenia psychospołeczne mogą występować w każdym miejscu pracy, a jakość miejsca pracy w znaczącym stopniu zależy od poziomu stresu doświadczanego przez pracowników

Projekt PE dotyczący pracowników w starszym wieku

Projekt Parlamentu Europejskiego dotyczący zdrowia i bezpieczeństwa pracowników w starszym wieku w pracy

Narzędzia kampanii

Prowadzenie kampanii BHP stało się teraz łatwiejsze. Odkryj zestaw narzędzi kampanii i przykłady zaczerpnięte z życia.

Napo: Bezpieczeństwo z uśmiechem

Spotkaj zwykłego pracownika, który został gwiazdą filmową. Napo to bohater animowanego świata pracy – nieme filmy z jego udziałem przemawiają zarówno do dorosłych, jak i do młodych pracowników.

ESENER: Europejskie badanie przedsiębiorstw na temat nowych i pojawiających się zagrożeń

Dowiedz się, jak kierownicy i przedstawiciele pracowników w całej Europie zarządzają ryzykiem związanym ze zdrowiem i bezpieczeństwem w swoich miejscach pracy.

OiRA: internetowy, interaktywny projekt na rzecz oceny ryzyka

Odkryj naszą bezpłatną aplikację internetową umożliwiającą coraz większej sieci partnerów opracowanie dopasowanych do użytkownika narzędzi do oceny ryzyka dla mikro- i małych przedsiębiorstw.