Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Narzędzia osobiste
Przejdź do zawartości. Szukaj FAQ Pomoc O nas

Europejska Agencja Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy

Wybierz język:

Sieć Agencji
Loading
Jesteś w: Start

Informacje

Spraw, by każdy dzień był Dniem bez Papierosa – działania EU-OSHA na rzecz zdrowych miejsc pracy bez dymu tytoniowego

2015-05-26

Co roku 31 maja w Światowym Dniu bez Papierosa podkreśla się ryzyko dla zdrowia związane z paleniem tytoniu i nawołuje się do opracowania skutecznych strategii ograniczenia konsumpcji tytoniu.

Wiadomo, że palenie tytoniu wiąże się z chorobami układu oddechowego i krążenia oraz ze znacznym zwiększeniem ryzyka niektórych nowotworów. Ale również narażenie na dym tytoniowy lub bierne palenie stanowią poważną przyczynę chorób, niepełnosprawności i śmiertelności w Unii Europejskiej.

W wielu europejskich krajach wprowadzono zakazy palenia w miejscu pracy, jednak niektórzy pracownicy wciąż narażeni są na środowiskowy dym tytoniowy.

EU-OSHA wzywa pracodawców i pracowników do wspólnych działań na rzecz wyeliminowania środowiskowego dymu tytoniowego w miejscu pracy. Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy jest wolne od dymu tytoniowego!

Przeczytaj praktyczne poradniki dla pracodawców i pracowników dotyczące tworzenia miejsc pracy wolnych od dymu tytoniowego

Artykuł OSHwiki na temat: Ekspozycja na dym tytoniowy w pracy

Zobacz „Napo a… płuca w pracy”

Dołącz do kampanii „Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma”

 

 

Więcej…

Punkty centralne EU-OSHA: wykorzystanie sieci kontaktów do promowania bezpieczeństwa i zdrowia w pracy

2015-05-20

EU-OSHA jest organizacją sieciową. Punkty centralne w ponad 30 europejskich krajach przyczyniają się do rozwoju naszych usług informacyjnych i działań związanych z kampaniami na poziomie krajowym. Zapewniane przez nie wsparcie oraz ich zaangażowanie mają kluczowe znaczenie dla promowania i zachowywania kultury zapobiegania ryzyku w miejscu pracy.

Dowiedz się więcej o naszej sieci punktów centralnych.

Więcej…

Bądź na bieżąco: odwiedź nasze sieci społecznościowe

2015-05-12

EU-OSHA jest aktywna w mediach społecznościowych, wykorzystując je jako centra wymiany wiedzy w zakresie BHP.

Kanały mediów społecznościowych pomagają w nawiązaniu kontaktu z szerszym gronem odbiorców i bezpośrednim przekazaniu wiadomości. Dzięki temu stanowią wartość dodaną dla naszych wysiłków mających na celu sprawienie, by europejskie miejsca pracy były bezpieczniejsze, zdrowsze i bardziej wydajne .

Jesteśmy obecni na następujących platformach społecznościowych: Twitter, Facebook, LinkedIn, YouTube i Slideshare.

Bądź na bieżąco, dołącz do naszej coraz liczniejszej społeczności BHP!

Więcej…

9 maja to Dzień Europy, bo możesz liczyć na Europę!

2015-05-07

W dniu 9 maja 2015 r. – Dniu Europy – wypada 65. rocznica Deklaracji Schumana, historycznego początku integracji europejskiej. Unia Europejska dąży do silniejszej Europy na świecie, a celem Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (EU-OSHA) jest uczynienie Europy bezpieczniejszym, zdrowszym i wydajniejszym miejscem pracy.

W dniu 9 maja EU-OSHA wyjdzie na ulice Bilbao, aby informować o znaczeniu skutecznego zarządzania stresem i zagrożeniami psychospołecznymi w miejscy pracy za pośrednictwem ogólnoeuropejskiej kampanii Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy: „Stres w pracy? Nie, dziękuję”. Możesz pomóc nam wspierać #EUmanagestress, śledząc kanały społecznościowe @EU_OSHA.

Tego dnia instytucje UE będą również miały dzień drzwi otwartych. Dowiedz się więcej o dniu drzwi otwartych instytucji europejskich i przyłącz się do wielu wydarzeń pod hasztagiem #euopendoors.

Więcej…

W centrum uwagi

Kampania 2014–2015: Stres w pracy? Nie, dziękuję!

Zagrożenia psychospołeczne mogą występować w każdym miejscu pracy, a jakość miejsca pracy w znaczącym stopniu zależy od poziomu stresu doświadczanego przez pracowników

Projekt PE dotyczący pracowników w starszym wieku

Projekt Parlamentu Europejskiego dotyczący zdrowia i bezpieczeństwa pracowników w starszym wieku w pracy

Napo: Bezpieczeństwo z uśmiechem

Spotkaj zwykłego pracownika, który został gwiazdą filmową. Napo to bohater animowanego świata pracy – nieme filmy z jego udziałem przemawiają zarówno do dorosłych, jak i do młodych pracowników.

ESENER: Europejskie badanie przedsiębiorstw na temat nowych i pojawiających się zagrożeń

Dowiedz się, jak kierownicy i przedstawiciele pracowników w całej Europie zarządzają ryzykiem związanym ze zdrowiem i bezpieczeństwem w swoich miejscach pracy.

OiRA: internetowy, interaktywny projekt na rzecz oceny ryzyka

Odkryj naszą bezpłatną aplikację internetową umożliwiającą coraz większej sieci partnerów opracowanie dopasowanych do użytkownika narzędzi do oceny ryzyka dla mikro- i małych przedsiębiorstw.