Pārlekt uz saturu. | Pārlekt uz navigāciju

Personīgie rīki
Pāriet uz saturu. Meklēt Biežāk uzdotie jautājumi Palīdzība Par mums

Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūra

Izvēlēties valodu:

DDVA tīkls
Loading
Jūs atrodaties šeit: Sākums

Aktualitātes

9. maijs – Eiropas diena, jo Eiropa pieder mums visiem!

07.05.2015

Eiropas diena 2015. gada 9.maijā atzīmē 65. gadadienu kopš Šūmaņa deklarācijas parakstīšanas un Eiropas integrācijas vēsturisku sākumu. Eiropas Savienība darbojas, lai padarītu Eiropu stiprāku pasaules mērogā, un Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūra (EU-OSHA) sniedz savu ieguldījumu šai procesā, Eiropu veidojot par drošāku, veselīgāku un produktīvāku darba vietu.

Šogad 9.maijā brauc uz Bilbao, lai veicinātu informētību par to, cik svarīgi ir efektīvi pārvaldīt stresu un psihosociālos riskus darbavietā ar Eiropas mēroga kampaņas Veselīgas darbavietas novērš stresu palīdzību. Jūs varat atbalstīt #EUmanagestress ar mūsu starpniecību, sekojot līdzi@EU_OSHA informācijai sociālajos kanālos.

ES iestādēs arī organizē atvērto durvju dienu, kurā sabiedrība var piedalīties visas dienas garumā. Uzziniet vairāk par pasākumu Atvērto durvju diena Eiropas iestādēs un pievienojieties vairākām #euopendoors aktivitātēm.

Vairāk…

Rīgas balvu pasniegšanas ceremonijā godināti izcili darbavietas stresa pārvaldības panākumi

27.04.2015

2015. gada 27. aprīlī — Pasaules darba drošības un veselības aizsardzības dienas priekšvakarā — Rīgā Latvijas prezidentūras konferencē par darba drošību un veselības aizsardzību notika Veselībai nekaitīgu darba vietu labas prakses balvu pasniegšanas ceremonija. Vienpadsmit dažādu lielumu un dažādu nozaru organizācijas Eiropā tika apbalvotas par izcilu un inovatīvu ieguldījumu psihosociālo risku un stresa pārvaldībā. Balvas ir palīdzējušas uzskatāmi parādīt kampaņas "Veselīgas darbavietas uzvar stresu" panākumus darba vietas līmenī.

 

Vairāk…

28. aprīlis — Būtisks datums darba drošībai un veselībai aizsardzībai

23.04.2015

"Pievienojieties, lai kopīgi veidotu DDVA profilakses kultūru!" ir Starptautiskās darba organizācijas (ILO) rīkotās Pasaules Darba drošības un veselības aizsardzības dienas temats.
Starptautisko darba organizācijas (ILO) skatījumā katrai atsevišķai valstij piemērotā darba drošības un veselības aizsardzības kultūra nozīmē to, ka tiesības strādāt drošā un veselībai nekaitīgā darba vidē tiek ievērotas visos līmeņos, proti, ka valdības, darba devēji un darba ņēmēji aktīvi piedalās drošas un veselībai nekaitīgas darba vides izveidē, izmantojot noteikto tiesību un pienākumu sistēmu, un ka visaugstākā prioritāte tiek piešķirta profilakses principam.

Vairāk…

Skaidrojums par OSHwiki rakstu — Ceļā uz darba drošības un veselības aizsardzības kultūru

15.04.2015

Šā mēneša skaidrojumā par OSHwiki rakstu ir aplūkots jautājums par organizatorisko kultūru, kam ir būtiska nozīme darba drošībā un veselības aizsardzībā (DDVA). Kā rakstā paskaidrots, organizatoriskā kultūra attiecas uz kopējām vērtībām, normām, atzinumiem un aizliegumiem organizācijā un tā ietekmē darba procesus, uztveri un izpratni par DDVA riskiem un to pārvaldību.

Ieguldījumi korporatīvās kultūras attīstībā, augstu vērtējot veselību un drošību, tādēļ nav tikai svarīguma jautājums organizācijām. Tā ir arī prioritāte Eiropas Savienībai un citām starptautiskām organizācijām, piemēram, Starptautiskā Darba organizācijai (SDO), kas šim tematam veltīja 2015. gada Pasaules Darba drošības un veselības aizsardzības dienu, izplatot aicinājumu “Pievienojieties, lai kopīgi veidotu DDVA profilakses kultūru!”.

 

Vairāk…

Ar uzsvaru uz

2014.–2015. gada kampaņa “Veselīgas darbavietas uzvar stresu”

Psihosociālie riski var rasties jebkurā darbavietā, un jebkuras darbavietas kvalitāti lielā mērā saista ar stresu, ko tajā izjūt darbinieki.

 

EP projekts vecāka gadagājuma darbiniekiem

Eiropas Parlamenta projekts vecāka gadagājuma darbinieku veselības aizsardzībai un drošībai

EU-OSHA sešas prioritārās jomas 2014.–2020. gadam

Noskatieties mūsu jauno korporatīvo videoklipu.

Napo: Drošība ar smaidu

Iepazīstieties ar vienkāršu darbinieku, kurš kļuva par kinozvaigzni. Napo ir animēts darba pasaules varonis, kura mēmās filmas domātas gan pieaugušiem, gan gados jauniem darbiniekiem.

ESENER: Eiropas uzņēmumu apsekojums par jaunajiem un nākotnes riska veidiem

Noskaidrojiet, kā vadītāji un darbinieku pārstāvji Eiropā pārvalda veselības aizsardzības un darba drošības risku darba vietās.

OiRA: tiešsaistes interaktīvās riska novērtēšanas projekts

Iepazīstiet mūsu bezmaksas tīmekļa lietojumprogrammu, kas sniedz iespēju pieaugošam partneru tīklam izstrādāt riska novērtēšanas rīkus, kas piemēroti mazajiem un vidējiem uzņēmumiem.