Sisu juurde | Navigatsioonivaatesse

Isiklikud vahendid
Otse sisu juurde. Otsi KKK Abi Meie agentuurist

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur

Vali keel:

Agentuuri võrgustik
Loading
Oled siin: Algus

Tipphetked

Silmapaistvad näited tööstressi vähendamisest, mida tunnustati Riia auhinnatseremoonial

2015-04-27

27. aprillil 2015, ülemaailmse tööohutuse ja töötervishoiu päeva eel, toimus Riias eesistujariigi Läti korraldatud tööohutuse ja töötervishoiu teemalisel konverentsil tervislike töökohtade hea tava auhindade üleandmise tseremoonia. Auhinnati ühtteist psühholoogiliste riskide ja stressi vähendamise innovaatilist ja silmapaistvat näidet eri suurusega ja eri sektoreid esindavatelt Euroopa organisatsioonidelt. Auhinnad on aidanud näidata kampaania Tervislikud töökohad – vähem stressi edukust töökohtade tasandil.

 

Lisateave…

28. aprill – tööohutuse ja töötervishoiu võtmekuupäev

2015-04-23

Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) korraldatud ülemaailmse tööohutuse ja töötervishoiu päeva teema on „Ühinege tööohutuse ja töötervishoiu alase ennetuskultuuri loomisega”.
Riiklik tööohutuse ja töötervishoiu kultuur edendab õigust ohutule ja tervislikule töökeskkonnale igal tasandil, kus valitsused, tööandjad ja töötajad aitavad aktiivselt tagada ohutut ja tervislikku töökeskkonda, kasutades määratletud õiguste, vastutuse ja kohustuste süsteemi, ning suurim prioriteet on ennetuspõhimõte, nagu on sätestanud ILO.

Lisateave…

OSHwiki artikli „Tööohutuse ja töötervishoiu kultuuri rajamise suunas” ülevaade

2015-04-15

Käesoleva kuu ülevaatlikus OSHwiki artiklis keskendutakse organisatsioonikultuuri teemale, mis on tööohutuses ja töötervishoius väga oluline. Artiklist selgub, et organisatsioonikultuur tähendab organisatsioonisiseseid ühiseid väärtusi, norme, arvamusi ja tabusid, mis mõjutavad tööprotsesse, arusaamu, ning tööohutuse ja töötervishoiu riskide tajumist ja riskide ohjamise viise.

Tervishoidu ja ohutust väärtustava ettevõttekultuuri arengusse investeerimine ei ole seega pelgalt organisatsioonide jaoks oluline. See on ka Euroopa Liidu ja muude rahvusvaheliste organisatsioonide, näiteks Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) prioriteet, kes käsitleb seda teemat 2015. aasta ülemaailmsel ohutuse ja tervishoiu päeval üleskutse „Aidake rajada tööohutuse ja töötervishoiu riskide ennetamise kultuuri” raames.

Lisateave…

EU-OSHA tööohutuse ja töötervishoiu tasuta väljaanded on sidusandmebaasis

2015-04-07

Kas te olete huvitatud tööohutuse ja töötervishoiu teabeallikatest? EU-OSHA väljaannete andmebaasis on muu hulgas põhjalikud uuringuaruanded ja töökohal kasutamiseks ettenähtud temaatilised teabelehed E-fact. Kõiki väljaandeid saab tasuta alla laadida. Andmebaasis saab otsida keele, teema või märksõna põhjal, seal on hulgaliselt tööohutuse ja töötervishoiu põhivaldkondade ja -teemade mitmekeelseid väljaandeid.

Külastage meie väljaannete jaotist

 

Lisateave…

Tähelepanu keskmes

Tervislike töökohtade kampaania 2014–2015

Psühhosotsiaalsed riskid võivad esineda igas töökohas ja iga töökoha kvaliteet on olulisel määral seotud töötajate stressitasemega.

Euroopa Parlamendi eakate töötajate projekt

Euroopa Parlamendi eakate töötajate töötervishoiu ja -ohutuse projekt

Napo: ohutusteave naeratuse saatel

Saa tuttavaks tavalise töötajaga, kellest sai filmitäht. Napo tegutseb multifilmimaailmas ning tema tummfilmid meeldivad nii täiskasvanud kui noortele töötajatele.

ESENER: Uute ja tekkivate riskide 
Euroopa ettevõtete uuring

Uuri, kuidas Euroopa ettevõtete juhid ja töötajate esindajad juhivad töökohal ohutus- ja terviseriske.

OiRA: veebipõhine interaktiivne riskihindamissüsteem

Tutvu meie tasuta veebirakenduse ja kasvava partnervõrgustikuga, mis võimaldab väike- ja mikroettevõtjatel töötada välja endale sobivad riskihindamisvahendid.