Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje
Přeskočit na obsah. Hledat FAQ Nápověda O nás

Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci

Zvolit jazyk:

OSHA Network
Loading
Nacházíte se zde: Úvod

Hlavní zprávy

Přední evropské podniky a organizace oceněny za řízení stresu na pracovišti

05.03.2015

V rámci kampaně agentury EU-OSHA s názvem „Zdravé pracoviště zvládne i stres“ agentura na slavnostním udílení cen, kterému předsedala evropská komisařka Marianne Thyssenová a ředitelka agentury EU-OSHA Christa Sedlatscheková, přivítala přes 100 dalších oficiálních partnerů kampaně, kteří již provádějí opatření ke snižování psychosociálních rizik a stresu na pracovišti.
 

Více…

8. březen – Mezinárodní den žen

04.03.2015

Již více než 100 let je Mezinárodní den žen oslavou úspěchů, kterých ženy na celém světě dosáhly v ekonomické, politické a sociální oblasti, a výrazem podpory větší rovnosti žen a mužů. V Evropské unii představují ženy 45 % zaměstnaného obyvatelstva, avšak příliš mnoho pracovních míst je stále koncipováno jako pracovní místa pro muže. K otázkám BOZP je třeba zaujmout přístup „zohledňující rovnost žen a mužů“, aby byl ženám umožněn zdravější, bezpečnější a produktivnější pracovní život.

Více…

Doporučte zpravodaj OSHmail kolegovi

24.02.2015

Již více než 67 000 odběratelů má stejný názor jako vy. Jako odběratel OSHmail, elektronického zpravodaje Evropské agentury pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci, oceňujete význam toho, že se vám dostává aktuálních informací. Zpravodaj OSHmail každý měsíc přináší poslední novinky a informace o aktuálních událostech a nejnovějším vývoji v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP) na celém světě.

Možná víte o kolezích, partnerech nebo skupinách, kteří se rovněž zajímají o problematiku BOZP. Pomozte nám informovat větší okruh osob o zpravodaji OSHmail tím, že jim zašlete tuto zprávu!

Klikněte zde a doporučte OSHmail kolegovi

Zaregistrujte se k odběru zpravodaje OSHmail

Děkujeme, váš kolektiv zpravodaje OSHmail

Více…

První zjištění z našeho druhého celoevropského průzkumu podniků

12.02.2015

Výběr hlavních zjištění z průzkumu ESENER-2, druhého kola stěžejního průzkumu agentury EU-OSHA s názvem Evropský průzkum podniků na téma nových a vznikajících rizik, je již k dispozici.
Průzkumu se zúčastnilo téměř 50 000 podniků z celé Evropy. Týkal se problematiky bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP), přičemž se zaměřil na psychosociální rizika a řízení BOZP.
Respondenti odpovídali na dotazy ohledně hlavních rizikových faktorů ve svých podnicích, vysvětlovali, jak a proč je řídí, a popisovali překážky v oblasti prevence.

Stáhněte si první zjištění z průzkumu ESENER-2 (v angličtině)

Více…

In Focus

Kampaň Zdravé pracoviště 2014–2015

Psychosociální rizika mohou vznikat na každém pracovišti a kvalita jakéhokoli pracoviště významně souvisí s mírou stresu, který zaměstnanci pociťují.

Projekt EP pro starší pracovníky

Projekt Evropského parlamentu o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci starších pracovníků

Napo: Bezpečnost s úsměvem

Seznamte se s obyčejným pracovníkem, který se stal filmovou hvězdou. Napo je hrdinou animovaného světa práce. Jeho filmy bez dialogů mají co říci jak dospělým, tak mladým pracovníkům.

ESENER: Evropský průzkum podniků na téma nových a vznikajících rizik

Získejte informace o tom, jak vedoucí pracovníci a zástupci zaměstnanců v celé Evropě provádějí řízení rizik BOZP na svých pracovištích.

OiRA: projekt on-line interaktivního hodnocení rizik

Seznamte se s naší zdarma dostupnou webovou aplikací, která umožňuje stále se rozrůstající síti partnerů vyvíjet nástroje pro hodnocení rizik pro malé podniky a mikropodniky na základě jejich konkrétních potřeb.