Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Osobní nástroje
Přeskočit na obsah. Hledat FAQ Nápověda O nás

Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci

Zvolit jazyk:

OSHA Network
Loading
Nacházíte se zde: Úvod

Hlavní zprávy

Evropské ceny za správnou praxi – výzva k předkládání nominací je nyní otevřená

18.04.2014

Agentura EU-OSHA vyhlásila 12. ročník Evropských cen za správnou praxi v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Na ceny lze nominovat evropské společnosti nebo organizace zavádějící na svých pracovištích opatření pro úspěšné zvládání stresu a psychosociálních rizik.

Přečtěte si tiskovou zprávu
Navštivte část věnovanou udílení cen za správnou praxi
Stáhněte si leták Správná praxe
#EUmanagestress na Twitteru

 

Více…

EU-OSHA and OSALAN in a joint visit at the Bilbao Port

16.04.2014

As part of the regular cooperation between EU-OSHA and the Basque Institute for Safety and Health at Work (OSALAN) a joint visit to Bilbao Port was organized to get to know first-hand some of the safety and health good practices implemented by the Port.

This was a unique opportunity for exchange of knowledge and networking as well as introduction to different activities and projects carried out by the three organizations.

Director of EU-OSHA, Christa Sedlatschek, presented the campaign Healthy Workplaces Manage Stress officially launched in Brussels early April.

Read more

Více…

#EUmanagestress – kampaň EU-OSHA vyzývá zaměstnavatele a pracovníky, aby zvládli stres při práci společně

07.04.2014

EU-OSHA zahajuje dvouletou celoevropskou kampaň: „Zdravé pracoviště zvládne i stres.“

László Andor, komisař EU pro zaměstnanost, sociální věci a sociální začlenění, a náměstek řeckého ministra práce a sociálních věcí, Vasilis Kegkeroglou, zastupující řecké předsednictví Rady EU, kteří promluvili při zahájení kampaně v Bruselu, vyzvali evropské podniky, aby uznaly nutnost zvládnout stres při práci. Tak ochrání zdraví svých pracovníků a produktivitu svých organizací.

Christa Sedlatscheková, ředitelka EU-OSHA, vysvětlila, že společně mohou zaměstnavatelé, pracovníci a jejich zástupci úspěšně řídit stres při práci a psychosociální rizika a předcházet jim a že cílem kampaně Zdravé pracoviště je s tím organizacím pomoci. 

Přečíst tiskovou zprávu
Navštívit webovou stránku kampaně Zdravé pracoviště

Více…

Inauguration of new premises and signature of Seat Agreement mark historic day for EU-OSHA

31.03.2014

Speaking at the inauguration of the brand new premises in the Miribilla area of Bilbao, the European Commissioner for Employment, Social Affairs and Inclusion, László Andor announced that the European Commission would shortly publish its much-awaited EU Strategic Framework on Health and Safety at Work.

In the second historic development of the day, the Spanish Deputy Secretary for Employment and Social Security, Pedro Llorente and EU-OSHA Director Dr Christa Sedlatschek signed a Seat Agreement between the Kingdom of Spain and the European Union.

Read the press release
See photos of the event
Watch the video

Více…

In Focus

Kampaň Zdravé pracoviště 2014–2015

Psychosociální rizika mohou vznikat na každém pracovišti a kvalita jakéhokoli pracoviště významně souvisí s mírou stresu, který zaměstnanci pociťují.

Projekt EP pro starší pracovníky

Projekt Evropského parlamentu o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci starších pracovníků

Soubor nástrojů kampaně

Organizovat kampaň v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci je v současné době jednodušší. Prostudujte si sbírku nástrojů kampaně a příklady ze skutečného života.

Napo: Bezpečnost s úsměvem

Seznamte se s obyčejným pracovníkem, který se stal filmovou hvězdou. Napo je hrdinou animovaného světa práce. Jeho filmy bez dialogů mají co říci jak dospělým, tak mladým pracovníkům.

ESENER: Evropský průzkum podniků na téma nových a vznikajících rizik

Získejte informace o tom, jak vedoucí pracovníci a zástupci zaměstnanců v celé Evropě provádějí řízení rizik BOZP na svých pracovištích.

OiRA: projekt on-line interaktivního hodnocení rizik

Seznamte se s naší zdarma dostupnou webovou aplikací, která umožňuje stále se rozrůstající síti partnerů vyvíjet nástroje pro hodnocení rizik pro malé podniky a mikropodniky na základě jejich konkrétních potřeb.